Lista i mapa szlaków :: Tabela szlaków :: O serwisie :: Nie wiesz, co to ZWA albo U3?

Oleśnica (dopływ Widawy)

Oleśnica (czasem zwana Oleśniczką lub Oleśniczanką a przed wojną Klingelbach lub Oelsbach) - rzeka o dł. ok. 45 km w dorzeczu Odry, w województwie dolnośląskim. Prawy dopływ Widawy. Przepływa przez powiaty oleśnicki i wrocławski. Źródła znajdują się na Wzgórzach Sycowskich koło Twardogóry. Przepływa przez miasto Oleśnicę. Największy dopływ tej rzeki to Potok Boguszycki. Stosunkowo mało "uczęszczana" rzeczka płynąca nieopodal Wrocławia, doskonała na 1-dniowy spływik. Niestety latem niesie mało wody, polecam więc spływy wiosenne. Odcinek od Rakowa do ujścia do Widawy płynąłem w kwietniu 2009, natomiast górny odcinek z Małego Brzezia do Rakowa w marcu 2011, po 3 dniach intensywnych opadów deszczu. Górny odcinek zajął mi około 5 godzin.

Ostatnia aktualizacja: 2011-07-14 06:32:43 GPX, XML
Autorzy i historia

2010-01-25 - Maciej Odrowąż-Mieszkowski

Orginalny opis na podstawie spływu.2011-03-24 - Maciek Mieszkowski odrowaz@poczta.onet.pl

Dodano opis górnego odcinka (Małe Brzezie - Raków), na podstawie własnego spływu z marca 2011.2011-07-14 - Maciek Mieszkowski na podstawie informacji uzyskanych od "Sorpet" broks@poczta.onet.pl

Aktualizacja odcinka dolnego od kilometra 3,32 do ujścia: "od 3.32 km rzeka nie płynie już kanałem, ale poszerzonym i skanalizowanym dawnym własnym korytem. Jest oczyszczona i wykoszona i bez najmniejszych problemów dopływa się do Widawy. Na tym odcinku jest tylko jedna przenoska przy młynie w miejscowości Zamłynie (Brzezia Łąka)".


 
 

Materiał pochodzi z serwisu
kajak.org.pl