Lista i mapa szlaków :: Tabela szlaków :: O serwisie :: Nie wiesz, co to ZWA albo U3?

Możesz pomóc! To łatwe!
Widzisz błędy - prześlij poprawkę.
Znasz nowy szlak - przygotuj jego opis.

Czerwona Struga + Czerwonka

Niewielka rzeczka płynąca na pograniczu powiatów człuchowskiego i chojnickiego w województwie pomorskim. Uchodzi do jeziora Charzykowskiego można więc uznać ją za dopływ Brdy. Szczerze polecam tę rzeczkę wszystkim miłośnikom dziczy. Spływy możliwe tylko jedynkami.

Ostatnia aktualizacja: 2011-10-04 12:09:15 GPX, XML
rzeka - Czerwonka - U2, ZWB, ***, KL2,
Po 3 minutach płynięcia Czerwonką i przebijania się przez krzaki, wpływamy w las. Sporo zwałek już na początku. Piękne widoki leśnej głuszy. Czerwona Struga wbija się strumieniem z lewej strony Czerwonki ale nazwę jednak dalej płynące wody przejmują od tej mniejszej, czyli Czerwonej Strugi.
Stara Rogoźnica
10.5
mostMost na lokalnej drodze
10.1
uwagaStart ? droga Bytów ? Chojnice, za leśniczówką w Babilonie skręcamy w prawo i przed ośrodkiem wypoczynkowym skręcamy w prawo. Kajaki wodujemy około 15 metrów od granicy lasu po lewej stronie ? ośrodek i zabudowania za nim zostawiamy za plecami. Niedogodne zejście ze skarpy i samo miejsce spuszczania kajaka.
Babilon
8
mostMostek na leśnej drodze
7.5
ujściePołączenie Czerwonki i Czerwonej Strugi
rzeka - Czerwona Struga - U2, ZWB, ***, KL2,
Po dobrej godzinie dopływa się do mostu w Babilonie. Przed nim szersze rozlewisko i sporo trzcin ale da się płynąć. Na pytanie czy ktoś tu płynął ? Kobieta wyglądająca z ganku domu odpowiada ? ? Nie ? nigdy?...
6.2
mostMost na drodze z Chojnic do Bytowa
rzeka - Babilon - Kopernica - U2, ZWB, ***, KL2,
Za mostem zaczyna się najtrudniejszy odcinek ? trzcinowiska są dość gęste. Zmniejsza się średnia prędkość, ale nagrodą za to jest przepiękny odcinek leśny? Zwałki nie takie liczne, woda czysta i leniwa. Cisza i spokój. Nie ma mostów i śladów ludzi. Po dobrych dwóch godzinach dociera się do Kopernicy
4.8
mostMostek na leśnej drodze
rzeka - Odcinek przyujściowy - U2, ZWB, ***, KL2,
Szerokie rozlewisko i ślady bobrowych tam tuż przed miejscowością świadczą o tym, że kiedyś musiała być tu regulowana spławność wody.
Kopernica
1.8
mostMost w Kopernicy
0
ujścieUjście Czerwonej Strugi do jeziora Charzykowskiego
 
 

Materiał pochodzi z serwisu
kajak.org.pl