kategoria: wprowadzenie


Kajakarstwo morskie

Jutro popłyniemy daleko
Jeszcze dalej, niż te obłoki ...
[K.I. Gałczyński]

Dzwonię do kapitana portu w Kołobrzegu i zadaję pytanie: czy mogę wypłynąć kajakiem w kierunku Bornholmu mając tylko paszport w kieszeni? Nie - brzmi odpowiedź - chyba że płynie się z asekuracją tzn gdy jest w pobliżu jacht czy kuter rybacki. Ale można za to płynąć wzdłuż wybrzeża w pasie do dwóch mil morskich (Mm) od brzegu nie mając żadnych dokumentów. A więc można bez "wariackich papierów" i żadnej asekuracji pływać przynajmniej wzdłuż wybrzeża. [więcej ...]

Jak zacząć?

Najlepiej zaczac od zapoznania się z kajakarstwem nizinnym. Z morzem nie ma żartów i zanim wypuścisz się na szerokie wody trzeba nauczyć się kontrolować kajak i znajdować drogę z dala od brzegu.

W czym możemy pomóc?

Kajakarstwo morskie nie jest zbyt popularne w Polsce. Jednak na naszych stronach znajdziesz troche przydanych informacji. Powinienneś przeczytać opis polskiego wybrzeża, możesz poszukać towarzystwa na wyprawe morską lub sprzętu na giełdzie kajakowej, przejrzeć słownik terminów kajakowych w wielu językach, albo znaleźć adresy innych stron dla kajakarzy morskich.

 
 

Materiał pochodzi z serwisu
kajak.org.pl